Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Akdeniz Diyeti Sağlık İçin Çok Faydalı

Akdeniz’in masmavi sıcacık suları, zengin tarihi, canlı kültüründen önce akla Akdeniz diyeti geliyor.

Çünkü sağlıklı bir birey olmak için benimsenebilecek en sağlıklı beslenme şekli. Ilımlı miktarda kırmızı et, peynir, şarap gibi gıdaları da tüketin fakat genel olarak bu diyetten şaşmayın. Kalp ve beyni özellikle koruyor ve iyileştiriyor. Vejetaryenlerin favori diyeti ayrıca. bu diyet erken ölüm riskini %12 oranında azaltıyor.

Kalp hastalıkları, hipertansiyon, metabolik sendrom, tip 2 diyabet sorunlarını önlüyor. Uzun vadeli sağlık vaat ediyor. Sağlıklı diyetleri karşılaştırdığınızda önce vejetaryen olmayı düşüneceksiniz ve Akdeniz diyetine geçiş yapacaksınız. Bu diyette tüm hayvansal ürünler (et , tavuk, balık , yumurta , süt) unutulacak.

Yaşam tarzınızı buna göre uyduracak ve böyle yaşayacaksınız. Her yıl kırmızı etin damarları tıkadığını ölüm riskini artırdığını okuyoruz. Yeterli protein ve kalsiyum et olmadan da alınabilir. B12 ve protein kilit nokta. Bezelye , fasulye , mercimek , nohut , fındık , soya ürünleri ve buğday , yulaf , arpa , ve kahverengi pirinç gibi tam tahıllardan ve bitkisel kaynaklardan ihtiyacınız olan tüm proteini alabilirsiniz.