Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Ağrı Hissetmemizin En Şaşırtıcı Nedenleri

Parmak arası terlikler ağrı veren etkenlerden biri bunu biliyor muydunuz?

Bu sandaletler aslında kemik yapımıza uygun değil ve ayaklara yük bindiriyor. Ayak bileği ve dizde ağrı yapıyor. Kemer desteği eklemek gerekiyor. Hele uzun yürüyüşler için hiç ideal değil, kemer destekli ya da spor ayakkabı giyin.

Akıllı telefonlar. Yazı yazmak, sörf yapmak ya da oyun oynamak için onları kullanıyoruz. Baş parmağımız nasıl yoruluyor bilmiyoruz. Parmakta artrit vakalarına bile rastlanıyor.
Cüzdanımız da ağrı verebilir. Sırt ve kalçada taşınan ağır cüzdan ve çantalar ağrı nedenidir. Siyatik, kas sıkışması ve ağrısı görülür. Kas gerginliği yapabilir.

Araba sürmek. Yanlış açıyla araba kullanmayın. Düz ve rahat oturun. Koltuk kalkık ve kavrıyor olmalı. Kollarınız uzakta ya da çok yakında kalmasın. Baş ve boyun çekebilir ve ağrı gelişir.
Aktif video oyunları. Popüler dans ve spor oyunları arkadaşlar arasında eğlence kaynağıdır. Burkulma, bağ yırtılması ve kemik kırılması gelişebilir.

Peynir. Baş ağrısı nedeni olabilir. Kaşar peynir, parmesan ve İsviçre peyniri tiramin adlı maddeyi içerir. Bu madde de ağrıya neden olur.
Laptop çantası. Bir uzva fazladanyük bindirmeyin, yükü eşit dağıtın ve ağır olmasın.

 

Bunlar dışında saçımızı sıkıca toplamak, güçlü kokular, uykusuzluk, alkol, öğün atlama, göz yorgunluğu, hava değişimi, diş sorunları, stres ve cinsel sorunlar da ağrı nedenleridir.