Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Ağrı Giderici Doğal Çözümler Nelerdir?

Artrit, zona, nöropati yani sinir ağrılarında etkili olan kapsaisinler şili biberi aktif bileşeni, C vitamini ve liflerle oldukça etkili bir doğal ağrı kesicidir.

3-5 hafta aralığında iyileşme görülür. Topikal krem şeklindedir. Özellikle sinirsel ağrıları baş ağrılarını yarı yarıya azaltır. Migrene çok iyi gelir. Eczaneden kolayca alınabilir. Kapsaisin kremler artrit ve sinir ağrılarına bire birdir. Akut boğaz ve kas ağrılarına da iyi gelebilir. Artriti hafifleten bir başka doğal ilaç InflaThera veya Zyflamend’dir.

İltihap da gideren bu formülde zencefil, zerdeçal ve fesleğen var. Romatoid artrit ve sedefe iyi gelir. Günde iki kez kapsül şeklinde alınır. Osteoartrit iltihap ve ağrıyı gideren Aquamin ise deniz ürünüdür. Kalsiyum ve magnezyum takviyesi veren kırmızı yosundan yapılır. Kemik ağrılarına çok iyi gelir. Balık yağı da ağrı giderir.

Balık yağı sindirimi rahatlatır iltihaplanmayı ve ağrıları giderir. Hormon bezlerindeki kimyasalları parçalar. Boyun ve sırt ağrısına özellikle iyi gelir. Akupunktur ise son alternatif çaremiz. Ağrı giderici doğal çarelerden sonuncusudur. Artriti rahatları ve migren , bel , adet ve omurga ağrısını hafifletir. Ağrısız iğnelerle vücuda işlenen bir yöntemdir. Kronik ağrı için 10 seans kadar devam etmek gerekir.