Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Adım Adım Yağları Eritmek İçin Tavsiyeler

Gözünüzde kilo verme olayını büyütmeyin. Vereceğimiz yöntemlerle kolayca zayıflayabilirsiniz. Kilo vermek için ihtiyacınız olan tek şey bu önerileri günlük hayata geçirmeniz. Uyguladığınız bir diyet programı varsa, bu yöntemleri de uygulayarak kilo verme işleminizi hızlandırabilirsiniz.

Karıştırın:

Maden suyu ile sevdiğiniz bir meyve suyunu karıştırın.

Bu uygulamayla meyve suyunun yarısını kullandığınız için aldığınız kaloriyi de yarı yarıya indirmiş olacaksınız.

Telsiz Telefon Kullanın:

Telsiz kullanarak, arkadaş ya da akrabalarınızla konuşurken diğer yandan da çamaşır yıkayarak(68 kalori), masayı hazırlayarak885 kalori) veya çiçekleri sulayarak(102kalori) verebilirsiniz.

Çiklet Çiğneyin:

Tüm gün şekersiz sakız çiğnemek, yakın zamanda yapılan araştırmalara göre metabolizma hızını %20 oranında arttırıyormuş.

Abur Cuburların Karşılığını Nakit Verin:

Birisi size abur cubur yemeği teklif ettiğinde kabul edecekseniz, bir kenara 500 lira koyup, çocuklara, kardeşlerinize ya da tanıdıklarınıza verin. hayır demeyi cebinizden paralar gittikçe öğreneceksiniz.

Ambalaja Dikkat Edin:

Kalori değerleri genellikle 100 gr üzerinden bildirilir. Eğer yediğiniz ürün 100 gramdan fazlaysa alacağınız kalori de artar. Bu nedenle ambalajı çok iyi okuyun.

Yürüyüş Yapmadan Önce Yeşil Çay İçin:

Daha kolay yak yakmanızı ve yağ asitlerinin açığa çıkmasını kafein sağlar. Yeşil çayda var olan antioksidan bileşikler, kafeinle birleşerek yakılan kalori miktarının artmasını sağlar. Fakat yüksek tansiyonunuz varsa bu durumu öneriyi önemsemeyin.

Yemeğinizi Evden Getirin:

Dışarıda bulmamızın zor olduğu yiyecekleri evden getirerek, dışarıdan yiyip daha fazla kalori almanın önüne geçebiliriz.

Kan Testi Yaptırın:

Metabolizmayı yavaşlatan etkenlerden troid, her 12 kadından birinde çalışmıyor. Bu nedenle mutlaka baktırın.

Su İçin:

Suyu meşrubat tercihiniz olarak kullanın. Hatta yanınızda sürekli şişe bulundurun.