Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Adet Sancılarına İyi Gelen Erektil Disfonksiyon İlacı

Erkeklerde ereksiyon problemine karşı kullanılan erektil disfonksiyon ilacı, kadınlarda da adet sancılarına iyi geliyor.

Aylık döngüsünde bu ağrıları rutin şekilde çeken kadınlara müjde. Kramp, bulantı, kusma, ishal ve baş dönmesine neden olan adet sorunlarna çözüm bulundu. Sildenafil sitrat etken maddeli ve Viagra olarak bilinen bu ilaç aslında erkek cinsel bozukluklarını çözüyor, fakat son araştırmaya göre kadınlarda adet sorunlarını da çözebiliyor.

Adet krampları kadınlarda görülen pelvik ağrıların en yaygın nedeni. Acı verici tatsız bu durum karşısında enflamasyon ve ağrı kesici ilaçlara sarılınır. Ancak pek çok ilaç bu sancıları kesemez. Üstelik ülsere ve böbrek hasarına bile neden olabilirler. Oysa erektil disfonksiyon ilacı ağızdan alındığında pelvik ağrılarda azalma görülmüştür.

Kronik ve sürekli süren kramplarda yan etkisi de baş ağrısıdır. Vajinal kaslarda rahatşama sağlar ve adet sancısını azaltır. 25-35 yaş arasındaki kadınlarda denemeler yapılmıştır. Sonuç olarak hiçbir yan etki görmeyen kadınlar bir de adet sancılarından kurtulmuştur. İlaç, kan akışını artırarak ve gevşeterek ağrıyı dindiriyor. Rahme daha fazla kan akışı sağlanıyor. Daralan damarlar genişliyor ve döngü tamamlanıyor. Çalışmalar halen sürmektedir ilaç, ileride piyasada adet sancısı tedavisi etiketiyle sunulabilir.