Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


70 Yaşın Üzerindeki Kadınlarda Cinsellik

Kadınlar gençliğini her yaşta yaşamalı ve cinsel yaşamlarından vazgeçmeden mutlu kalabilmeli.

Kadınlar 70 yaşından sonra da seks hayatını unutmamalı. Şaşırtıcı ve umut verici gelişmelere göre ileri yaşlarda cinsellik yaşamak da mümkün. Hatta belki de hayatları boyunca en zevk aldıkları en mutlu cinsel yaşama bile sahip olabilirler. Vajinal seks olmasına gerek yok, diğer seks türleri de gayet rahat yaşanabilir.

Daha rahat ve tatminkar bir seks hayatını her yaşta kadın hak eder. Maceracı ruha sahip olmak önemlidir. Vibratör, mastürbasyon ve oral seks gibi cinsel kavramlar bu yaşlarda da düşünülebilir, bunda hiçbir sakınca yoktur. Yaratıcı, meraklı, eğlenceli ve mutlu bir cinsellik 70 hatta 80li yaşlarda yaşanabilir.

Doktor kontrolünden geçip sağlığın elverişli olduğunu gördükten sonra cinsellik yaşamamak için bir sebep yok. Zihinsel anlamda rahat olmak ilk anahtarınız. Ön sevişme de işinizi kolaylaştıracak. Partnerinizle sorunlarınızı paylaşın ve açık olun. Bu yaşlarda elbette mükemmel seksi unutun. Ama parlamayacağınız anlamına da gelmiyor bu. Kilo sorunu, kalp sorunu, esneklik kaybı olsa da ileri yaşlarda da seks yapılabilir.