Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


7 Günde 4 Kilo Verdiren Diyet

Ödem ve toksik maddelerin vücuttan atılmasına bu diyet yardımcı olmaktadır. Su tüketimi de diyet süresi ve sonrasında çok önemli yer tutmaktadır.

7 Günde 4 Kilo Verdiren Diyet

Sabah: 1 dilim light kepekli ekmek, 1 kibrit kutusu beyaz peynir, 1 adet domates, 1 adet salatalık, 1 adet sivribiber, şekersiz ya da tatlandırıcı kullanılmış sınırsız çay ya da kahve ve günde iki kere sabah ve akşam olmak üzere bitki çayı

Ara:

1 adet kepekli grisini

Öğlen:

1kg ıspanak ya da kabak ya da semizotunu 4-5 adet domates ile rendeleyin ve istediğiniz kadar da tuz koyun. Bu karışımı 1 çay kaşığı sıvıyağ ile pişirip, 200 gr diyet yoğurtla beraber bir yemek tabağı ölçüsünde yiyebilirsiniz. Eğer doymazsanız ikinci tabağı da alabilirsiniz.

Ara:

1 adet kepekli grisini

Akşam:

Aşağıda belirteceğimiz seçeneklerden her birini hafta boyunca yarım marulu salata kabına doğradıktan sonra karıştırarak kullanabilirsiniz.
100 gr ızgara ya da haşlanmış tavuk
100 gr diyet ton balığı
3-4 adet köfte
100 gr yağsız ızgara biftek
100 gr yani yaklaşık olarak 7-8 adet tavuk şiş

1 yoğurt kasesi haşlanmış nohut ya da kuru fasulye ya da barbunya
1 kase mantar
Yediklerinizle doymadığınız takdirde, bir tabak daha içine bir şey koymadan salatanızı tüketebilirsiniz. Tüm yeşillikleri salatanızın içine katabilirsiniz. Tere, salatalık, roka, dereotu, maydanoz vs. Ancak havuç, domates ve mısırdan uzak duruyoruz.

Ara:

1 adet orta boy elma

Diğer diyet programları