Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


7 Dakikada Bel Ağrılarına Son Verin

Bel ağrıları kimi zaman dayanılmaz olur. Zayıflatıcı koşullar, basınç, gerginlik gibi etkenlerle ağrınız şiddetlenebilir.

Bu sorunu çözmek için köklü tedbirler almak gerekiyor. New York’ta Sırt Ağrısı Çözümleri kitabında bu konuya değinen Dr Gerard Girasole aynı zamanda ortopedik cerrahtır. Sırt altı bölgesi ve bel ağrılarının nedenleri ve çözümlerini açıklamıştır. Çekirdek kaslarınızı güçlendirip bu ağrılardan kalıcı olarak birkaç dakikada kurtulabilirsiniz.

Spinal bölgeye sırtın bele inen kısmında yapılacak güçlendirme egzersizleri ile bu ağrılar giderilir. Farklı noktalara terapi niteliğinde yapılan egzersizler işe yarayacaktır. İş yerinde masa başı ofis tarzında çalışanların ve ağır yük işçilerinin çektiği dertlerin başında gelir sırt ve bel ağrısı. Ameliyatla vakit kaybı yaşamak yerine bazı önlemler ve egzersizlerle kurtulabilirsiniz.

Bel ağrısını tedavi etmenin yarısı, nedenini anlamaktan geçer. Eğik durmak, ağır kaldırmak ya da başka bir nedeni vardır. Siz bunu bilir ve tekrarlamazsanız ve önleminizi alırsanız yolun yarısını tamamlarsınız.

Günlük hareketlerimizde bu kas gruplarından bel ve sırt kısmını çok sık kullanırız. Streç denilen germe uzatma egzersizleri bu konuda da kurtarıcımız. Dümdüz uzanıp belimizi iyice yere oturtup geriniyoruz kollar ve bacaklar da gerilerek zımba gibi oluyoruz. Kaslar uzuyor ve kendine yer açıyor, hepsi bu.