Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


6 Farklı Seks Pozisyonu

Erkekler ve kadınlar açısından farklı algılanabilen cinsiyete göre farklı zevk ve haz veren seks pozisyonları var.

 

Bunlardan en bilinen ve tercih edilen 6 tanesini paylaşacağız. İşte kadın ve erkeğin bu pozisyonlar hakkındaki düşünceleri.

Misyoner pozisyon. Kadının altta olduğu yüzyıllardır klasikleşmiş ve temel seks pozisyonu olarak bilinen konumdur. Emin olurlar, heyecan pek yoktur ve çoğunluk onda olduğundan zamanla sıkıcılaşabilir. Tüm vücudun hakim olduğu ve okşanarak tatmin olmak istendiği farklı türler aranır.

Doggy stili. Büyük zevk verebilen çılgın bir pozisyondur. İnsan vücudu bu pozisyonu yapabilmeyi çok iyi kavrar ve iyi şekil alır. Şınav çeker gibi kalçalar da hafif dışarı meyillenir ve ters pozisyon uygulanır.

Kadının üstteki konumu. Profesyonel olmak gereklidir. Erkek biraz dinlenebilir burada. Kontrol delisi kimse o üstte olmak ister. Rahat açılarla zevk almak kolaydır.

Ters misyoner. Yine kadın üsttedir fakat kalçalarını erkeğin yüzüne dönük cinsel organları ters dönük olarak birleştirmişlerdir. Rahatsızlık ve hatalar olabilir.

Kaşık pozisyonu. Yan yatarken erkeğin kadına arkadan sarılıp kaşık gibi bütünleştiği bir türdür. Bunu düz veya ters ilişki olarak yapabilirler. Sakin ve yavaş ve rahattır.

Anal pozisyon. Ters ilişkiye girmektir. Zevk ve güzellikler sadece vajinal sekste olmayabilir.