Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


50 Yaşından Sonra Seksin Daha İyi Olmasının Nedenleri

Menopozdan sonra seks ilginizi çeker mi? Cinsel hayatınız 50 yaşından sonra daha canlı olabilir.

Cinsel dürtü azalıyor, hormonlar geriliyor veya performans zayıf kalıyor gibi efsanelere kulak asmayın. İşte seksin bu yaşlarda daha rahat ve keyifli olmasının sebepleri…

 

Regl derdiniz yok. Evde küçük çocuklar yok rahatsız edilme ihtimaliniz yok. Evde yalnız yaşıyorsanız evin herhangi bir yerinde seks yapabilirsiniz. Gebelik endişeniz kalmamıştır. Korunmadan rahatça cinselliği yaşayabilirsiniz.

Menopozdan sonra regl ve gebelik derdi yok rahatsınız. Bebek uyanacak bakayım çocuklar gelebilir derdiniz de yok. En önemlisi bu dönemde artık ne istediğinizi çok daha iyi biliyorsunuz, olgunsunuz. Çekingen değilsiniz ve her konuda daha rahat, bilinçli, aktif ve baskınsınız.

Heyecan katmak için daha çok sebebiniz var. Cinsel becerilerinizi tüm deneyim ve geçmişinizle daha iyi yaşayabilirsiniz. Gevşeme egzersizleri de cinsellikte size artı puan kazandırır.

Onu daha fazla isteyebilirsiniz. Kadınlar menopoz gibi belli dönemlerde hayatlarının keskin dönemeçlerinde partnerlerini daha çok arzulamaya başlar. Doğum kontrol hapı kullanmadığınız için arzularınız artar.

Mali durumunuz daha istikrarlıdır yani kafanız sorunlarda takılı kalmaz, kendinizi dinlersiniz. İş ve çevre sorunlarına daha az önem verirsiniz bu da aklınızı boşaltır cinsellikte rahat edersiniz. Cinsel sorunlar içinse modern tıptan yararlanabilirsiniz.