Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


5 Yıl Boyunca Şampuan Kullanmazsanız Neler Olur?

Yıllardır hatta kendinizi bildiniz bileli saçınızı şampuanla yıkıyorsunuz.

Doğal bakımla kendi haline bıraktığınızda saçlarınızın kötüleşeceğini düşünenlerdensiniz. Derinlemesine sağlıklı kökten uca beslenmiş saçlarınız olsun ve ışıldasın istemez misiniz? Peki sizce 5 yıl boyunca saçınızı şampuanlamazsanız sonuç ne olur? Şampuan şirketlerinin kullandıkları kimyasallar aslında köpüren maddenin ta kendisi ve saç sağlığını bozup saç yapısını yıpratıyor.

Kabartma tozu ve elma sirkesi ile kendi şamupanını yapıp bu geleneği başlatan Jacquelyn Byers’dan sonra güzellik anlayışımız da değişti. Şampuan kullanmak aslında saçları köpürtüp temizlemiyor sadece kirini gideriyor fakat yağlandırıyor ve saç bozukluklarına sebep oluyor. Kepek, saç dökülmesi, cilt kuruması ya da saç diplerinin yağlanmasının nedeni hatta.

Saçınızı şampuanlamadan sadece doğal organik bakım ürünleriyle onu yıkayıp durulayıp maskesini yapın ve besleyin. Daha az yağlı, daha az kırılgan, yumuşacık taranan, harika dalgalanan ve kıskandıran saçlara kavuştuğunuzu göreceksiniz. Hem de maddi anlamda büyük oranda tasarruf edeceksiniz. Onlarca markanın ürünlerini yıllardır severek özenerek kullandınız.

Şimdi yenilik ve güzelleşme, doğala dönme zamanı. Saçınızı sabun ve şampuandan uzak tutun. Sadece saf ve doğal üretilen defne, zeytinyağı gibi sabunları kullanın. Somon ve balık, kümes hayvanları, mercimek, yumurta, patates ve ıspanak tüketin ki saçlarınız sağlıkla ışıldasın. Bu besinler dökülmeyi önler, uzamayı teşvik eder, vitaminlerle besler, saç hücrelerini korur ve geliştirir, saç derisi, folikülleri ve sağlığını destekler.