Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


5 Adımda Kolay Kilo Verme

Yaz- kış ayrım yapmadan her zaman ideal kiloda olmak, bağışıklık sistemi ve beden-ruh sağlığını korumak gerekmektedir. İşte bunun için yapılması gerekenler;
1) Bol su için: Su içmek, başarılı bir diyet için ilk koşuldur. Gerektiği kadar su içmek ise şu şekilde hesaplanır; kilonuzu 30 ile çarpıp, çıkan sonucu da ml cinsinden içeceğiniz su miktarı olarak buluyorsunuz. Böylelikle su miktarı herkesin kilosuna göre değişiyor. Mesela 74 kiloda olan birinin içmesi gereken su miktarı 2220 ml yani 2.2 litredir.

Vücudun temizlenmesi için yeteri kadar su içmek gereklidir. Vücut temizlenince metabolizma da daha hızlı çalışır ve kilo vermek için uyguladığınız her harekete vücut doğru tepki verir.
2) Müsli ile kahvaltı yapın: Müsli, yeşil elma, yoğurt ve tarçınla beraber güzel bir kahvaltı hazırlayın. 4-5 yemek kaşığı müsliyi bir su bardağının dörtte üçü kadar yoğurtla karıştırıp, üzerine yarım yeşil elmayı rendeleyin ve bir tatlı kaşığı tarçını da serperek kahvaltınıza başlayın. Doyurucu özelliği ile müsli, kalsiyum açısından yoğurt ve kan şekerini düzenleyici olarak da tarçın kilo vermenize katkıda bulunur.
3) Sağlıklı atıştırmalıkları unutmayın: Sağlıklı atıştırmalıklarla üç ara öğünü doldurmalıyız. Kahvaltıdan sonra her iki saatte bir beslenmenize özen gösterin. Böylece kan şekerini dengelenir, bir sonraki öğüne aç oturmaz ve en önemlisi besinlerin termik etkisi ile metabolizmanız hızlanır.

4) Maydanoz ve yeşil çayı deneyin:

Maydanoz ve yeşil çayla mutlaka tanışmalısınız. Vücudun rahatlayıp, ödemlerini atması için maydanoz bir numaradır. Kendisini yemek ,suyunu içmekten daha çok faydalıdır. Maydanozun yanı sıra yeşil çay da bir ödem attırıcıdır. Yeşil çay aynı zamanda zayıflamaya da yardımcıdır.
5) Sporu ihmal etmeyin: Son adım olarak spor yapın. En kolay ve ideal olanı yürüyüştür. Ara öğünlerinizden sonra ya da akşam yemeğinizden 45 dakika sonra yarım saat yürüyüş yapabilirsiniz.

Tüm Kolay Zayıflama Yöntemleri Tüm Diyet Programları