Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


3 Ayda 10 Kilo Vermek İçin

3 ayda 10 kilo vermek, en basit zayıflama yöntemleriyle mümkündür. İlk olarak içinizde, zayıflama isteğini hissedeceksiniz. Yolunuza dimdik devam edebilmek için zayıflamanın altın kurallarını unutmayacaksınız. Kolay ve basit kurallarla büyük ve küçük herkesin uygulayabileceği kurallar fazla kilolardan arınmanıza yardımcı olacaktır.

Doğru Beslenme Çok Önemli

İlk olarak doğru besinler tüketmeye özen gösterin. Bol bol meyve ve sebze ağırlıklı besinler tüketmeye çalışın. Izgara olarak et ve tavuğu tercih edin. Hayatınızdan ekmeği çıkarmaya çalışın, hiç tüketmeyin. 1 dilim kepek ekmeğini sadece sabah kahvaltısında tüketebilirsiniz. Bol bol gün içerisinde su tüketin. Çünkü su, vücudun ihtiyacı olan minerali sağlayacak ve yanan yağların idrar yoluyla dışarı atılmasını sağlayacaktır. Şekersiz yeşil çayı, günde 1 fincan mutlaka için. Çünkü yeşil çay da harika bir yağ yakıcı ve metabolizma hızlandırıcıdır.

Doğru Bir Egzersiz Programı Seçilmeli
Egzersiz programları

ndan kendinize uygun olanı seçin. Eğer hiç spor yapmıyorsanız tempolu yürüyüşleri kendinize her gün adet edinin ve düzenli olarak yürüyün. Yürüyüş, sağlık açısından da oldukça faydalıdır. Hayatınızdan şeker, hamur işi, asitli içecekleri, tatlı ve hazır besinleri çıkarın.

İradenizi Ortaya Koyun

Bu kurallara zayıflamak için uymak zorunludur. Başarılabilecek bir hedef olan 3 ayda 10 kilo, kendinize bu hedefi koyup, doğru yolda ilerlemenizle de ilişkilidir. Hayatınıza bunu bir diyet gibi değil sağlıklı bir beslenme şekli olarak kabul edip, devam edin.

Zaten beslenme alışkanlıklarınıza yön vermeye başladığınızda kilolarınızdan da kurtulacaksınızdır.
Kilo verdiren kür; eğer iştahınız açıksa günde 1 fincan mate çayı demleyip içebilirsiniz. Böylece iştahınız kapanır ve uzun süre tokluk hissedersiniz. Her yemekten önce bu çayı için ve porsiyonlarınızı azaltın. Unutmayın, zayıflamak sizin elinizde.