Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


2013’Ün En Sağlıklı Şehirleri Hangileriydi?

Alaska. Amerika kıtasında kuzeyde yer alan genelde soğukların hakim olduğu bu ülkede hava kirliliği düşük seviyelerdedir.

Obezite daha az görülür bebekler daha sağlıklı ve normal kiloda doğar. Eğitim durumu kötüleşse de sağlık durumunu etkilemez. Klamidya enfeksiyonları, suç oranları ve aşılamaya olan duyarsızlık ise kötü yanlarıdır.

Montana. Obezite ve diyabet oranları düşüktür. Hava kirliliği az görülür. Kanser ölümleri seyrek rastlanır. Alkol ve sigara tüketimi, sigortasızlık ve hekim azlığı kötü yanlarıdır.
Kaliforniya. Sigara içme oranı, hareketsizlikten kaynaklanan obezite oranı, bebek düşürme riski, kanser ölümleri ve erken ölüm oranları bu şehirde çok düşük. Fakat hava kirliliği yüksek, sigortasızlık ve aşılama eksikliği sorunları var.

New York. Obezite ve sigara içme oranı çok düşük. Kişi başına düşen kamu sağlığı finansmanı yüksek. Hekim ve diş hekimleri yüksek basamak hizmete dahil. Mezuniye oranları düşük, çocuk sayısı ve yoksulluk oranı artmış ve aşılamaya önem verilmiyor.
Washington. Hareketsizlik, hastanede yatan hasta sayısı oranı, bebek ölüm oranı düşük. Buna karşın uyuşturucu ölümleri, boğmaca salgını ve aşılama düşük oranda.

Hawaii. Obezite, kilo alma ve sigara oranları düşük seviyede. Aşılamaya önem veriliyor ve hasta sayısı az. Alkol tüketiliyor, mezuniyet oranları düşük ve salmonella enfeksiyonu görülüyor.