Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


15 Dakikalık Göbek Eritme Egzersizleri

İnce ve fit kalmak göbek yağlarından kurtulmak her kadının hayalidir. Göbek eriten 15 dakikalık basit egzersizleri sizin için derledik.

Top ile pelvik kaslarına yönelik crunch hareketi.
Büyük topa oturun ve sırtınızı yaslayarak yatın. Elinize küçük ve ağır bir top alın. Topu ileri uzatarak yavaşça kalkın, karnınızı içeri çekerek otutur duruma gelip tekrar başa dönün. Omuzlar ve karnı kullanacağınız bu turu 12-15 tekrar yapın.

Büyük topa ellerinizi koyun ve 45 derecelik açıyla topu iter konumda şınav durumunda kalın. Bir dizinizi büküp topa dizinizle dokunun karnınızı içeri çekin. Diğer dizinize de aynısını uyuglayın. 12-15 tekrar yeterli olacaktır.

Matriks hareketi. Yine 5 kiloluk bir dambıl ya da top gerek. Yerde diziniz üzerinde çökün bacaklarınızı geriye uzatın. Sırt dik konumda ağırlığı tutarak bir düz bir geriye doğru hareket edeceksiniz. 12-15 tekrar yeterlidir.

Kol ve karın kasları hedefli crunch. Dambılları uzanırken ellerinizde tutun ve kollarınızı geriye uzatın. Ayaklar hafif yerden yüksek olacak. Şimdi karnınızı çekerek ayak uçları ve ellerinizi ağırlıkla beraber yakınlaştırmaya çalışın. Çapraz crunch hareketinde sol ayakla sağ kolu sağ ayakla sol kolu değdirmeye çalışacaksınız. 12-15 tur.

Sprinter. Yerde uzanırken yarım kalkın bacaklar yerden hafif kalksın ve koşar gibi yapın. Duvar crunch ve twisti ise topun üzerindeyken duvara ayaklarınızla yaslanın. Hafif mekik çekin.