Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


1 Ayda 6 Kilo Verdiren Diyet

Bu diyet listesi sebze ve meyve ağırlıklı bir diyet listesidir. Sabahları uyandığınızda aç karnına limon, tarçın ve elma gibi besinleri tüketmeniz metabolizmanın hızlanmasını sağlamakla beraber kuru kayısı, erik ve kefir de sindirim problemlerinizi ortadan kaldırır.

Bu diyet listesi şu şekildedir:

Sabah uyandığınızda açken 1 bardak sıcak su, 1 dilim limon, 1 parça kabuk tarçın, 1 dilim elma ve 1 çay kaşığı elma sirkesini karıştırıp tüketiyoruz.

Kahvaltıda ise 2 dilim diyet ekmek, 1 tatlı kaşığı ligt labne peynir, maydanoz, domates ve salatalık yiyoruz. Kahvaltının en önemli öğün olduğunu belirtelim. Kahvaltıdan 2 saat sonra 2 adet taze kayısı ve 5 adet badem yenilmeli. Bu şekilde sindirim sistemimiz çalışıyor ve acıkmamak için ilk ara öğün atlatılmış oluyor.

Öğle yemeğinde ise doyana kadar yemeliyiz. 1 adet kuru soğan ve salça kullanarak hatta dilenirse 100 gr da et koyarak bir yemek düşünülebilir. Yemeğin yanına 200 gr diyet yoğurt ya da 100 gr normal yoğurt yemek de kan şekerimizi dengeler. Salatalarda ise 1 yemek kaşığı zeytinyağı kullanılabilir.

Öğle yemeğinden 2 saat sonra tekrar 5 adet badem ve 2 kırmızı erik yenebilir. Bundan 2 saat sonra da kepekli tost yenebilir.

Akşam yemeği ise ızgara olması koşuluyla balık, tavuk ya da köftenin yanında 1 kaşık zeytinyağı konulan salata yenilebilir. En son olan öğün de akşam yemeğinden 2 saat sonra 1 çay bardağı diyet kefir ve 1 kuru kayısı tüketimi yine sindirim sisteminin çalışması hem de kilo vermede etkili olacaktır.